Mesajı Okuyun
Old 28-08-2009, 13:22   #19
lawyerrr

Bende Sn. Özyılmaz'ın görüşüne katılıyorum ve bunda yadırganacak herhangi bir durum görmüyorum. Herkes işini ekmek parası kazanmak için yapıyor. Doktorlar da maaş karşılığında hasta bakıyorlar. Düşünüyorum da doktorların maaşlarının 5 ay değil 3 ay değil 1 aylık bir gecikmesinde bile doktorların hasta bakmayacaklardır. Ve artık doktorlarla avukatların kıyaslanmasına bir son verilmesi gerekmektedir. Çoğunluğu kamu görevlisi olan doktorların sabit bir gelirleri olup belli bir hayat standartları mevcuttur. Ancak birçok avukatın sabit bir geliri bulunmamaktadır( CMK AVUKATLARI DAHİL OLMAK ÜZERE). Kusura bakmayın da en temel ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken buna karşılık görevindeki en ufak bir ihmali sonucunda Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanabilecek bir avukatın meslek etiğini düşünmesini beklemiyorum. Eğer bu iş bir gönül(HAYIR) işi ise neden 15-20 yılın üzerinde kıdemi olan hatta ceza hukuku konusunda uzmanlaşmış, iyi bir maddi gelire sahip avukatlar CMK avukatlığı yapmamaktadır? CMK Avukatlarının çoğunluğu mesleğe yeni başlamış avukatlardan oluşmaktadır ki sabit bir gelir olsun dye bu işi yapmaktadırlar. Bir anket düzenlense CMK avukatlığını maddi beklenti olmadan yapan avukat sayısının çok çok az olduğu görülecektir bence. Ayrıca haber konusu yapılan olayda eğer ki sanıklara baroca müdafii atamış olup da müdafiiler tecavüz suçundan sanık olan şahısların avukatlıklarını yapmayı reddetmilş olsalardı belki bunu meslek kuralları yönünden tartışabilirdik . Sonuç olarak eğer CMK ücretleri düzenli olarak ödenseydi şu an bu tartışmayı yapmıyor olacaktık.
Herkese iyi günler...