Mesajı Okuyun
Old 07-08-2008, 10:00   #12
talveq

Hakim ve Savcıların genel olarak Avukatlardan daha rahat bir yaşam sürdüklerini düşünüyorumve size katılmıyorum bu konuda.. Son yıllarda açılan Hukuk Fakülteleri ve mezun olan yüzlerce meslektaşımız ile ülkenin ihtiyacından fazla Avukatın işbaşı yaptığı açık. Mesela İzmir'de ayda 600 YTL ücretle sigortalı çalışan Avukatlar olduğunu ve bunların sayısının hiç de az olmadığını biliyormusunuz. Bu durumda en düşük maaşı 2000YTL'den fazla olan mesleğe yeni başlamış bir hakim elbette mesleğe yeni başlamış Avukattan "DAHA RAHAT" olacaktır. 'efendim Avukat bir dava alır 5 yıllık geleceğini garanti altına alır'..Geçiniz bunları...Bunlar geride kaldı..Kesinlikle pasta paylaşılmış ve yeni bir avukatın pastadan pay alması çok ama çok zor. Bir çok avukat arkadaşım bürosunu kapattı ve başka bir avukat yanında sigortalı çalışmak için uğraşıyor.Hakim ve Savcılar ekonomik olduğu kadar sosyal statüleri gereği de daha rahat. Basit bir örnek , düşünsenize ben son 1 yılda 2 kez trafikte radara yakalandım ve 250 YTL ceza ödedim. Ama Hakim ve Savcılara trafikte ceza bile kesilmiyor.Realite bu arkadaşlar..Biz sürekli ödemeler hesabı yapıyoruz. Ha onlar da yapıyorlardır mutlaka..Ama Genel olarak bizlerden daha rahat oldukları kesin...