Mesajı Okuyun
Old 06-03-2013, 19:17   #26
asude35

Benzer bir davayı ben de açmak üzereyim. Eşler arasında anlaşmazlıklar baş göstermeye başlayınca evlilik birliği içerisinde edinilen bir araba, iki ev boşanma davası açılmasından önceki bir yıl içerisinde satılarak elden çıkarılmış. Şu anda davalı kocanın üzerinde hiçbir malvarlığı yok. Arabanın parasını birine borç verdiğini söylüyor, satılan evlerin parası da ortada yok. Muhtemelen bir yakını adına mal alındı. evlerden birinin satışı muvazaalı ve bu evle ilgili boşanma davası ile hükmedilecek tazminat alacaklarımız için tasarrufun iptali açtık. bu davada 3. şahısı da davalı gösterdik ve ev üzerine tedbir koydurduk. Bu dava boşanma davasının kesinleşmesini bekliyor.Şimdi de katılma alacağı davası açmak istiyorum. Ancak kocanın üzerinde hiçbir mal varlığı kalmadı.Buna rağmen katılma alacağını azaltmak amacıyla yapıldığını ileri sürerek satılan bir araba ve iki evin değerinin tasfiye sırasında artık değer olarak hesaplanmasını isteyebilir miyim? Muvazaalı satış yapılan kişiye ihbar yapılabileceğini biliyorum, fakat bu ihbar dava dilekçesinde mi talep edilmeli, bu ihbarla birlikte 3. kişi üzerindeki taşınmaza tedbir konulmasını talep edebilir miyim?İlk defa mal rejimi tasfiyesi ile ilgili dava açacağım ve oldukça karışık bir olayla karşı karşıyayım. soruma verilecek cevap yukarıdaki meslektaşlarımın sorularına da yanıt olacaktır. Siteye yazmış olduğum ilk soruma yanıt verecek meslektaşlarıma şimdiden teşekkür ediyorum