Mesajı Okuyun
Old 14-03-2011, 23:41   #210
Gemici

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
konumuz bu değil.
Konumuz hukuku içimize sindirip sindirememe konusu.

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Sayın Erdoğan
Ben hukuk fakültelerinde 4 yıl boyunca matematik derslerinin de okutularak hukukçularımızın sadece kanunları ezberlemesinin değil analitik düşünebilme ve muhakeme yeteneklerinin de geliştirilmesi gerektiği taraftarıyım.

Ben hukukçuların neden hukuku içlerine sindiremedikleri konusunda bir hayli kafa yorduğum halde bir sonuca ulaşamamıştım. Boşuna kafa yormuşum; Analitik düşünebilme ve muhakeme yeteneğim gelişmemiş olduğu için, kısaca belirtmek gerekirse dört yıl boyunca matematik dersi okumadığım için, işin içinden çıkamıyacağımı bilmem gerekirdi. Ama, iş gerekirdi demekle de olmuyor, analitik düşünebilme ve muhakeme yeteneği gelişmediği sürece hiçbir şey değişmez. Atı alan Üsküdar'ı geçtikten sonra ne kadar gerekirdi dersen de, durum değişmez.

Ben ve benim gibi düşünen hukukçular analitik düşünebilme ve muhakeme trenini kaçırdı. Hiç olmasa bizden sonra gelenlerin bu yeteneklerinin geliştirilmesi için, hukuk fakültelerine 4 yıl boyunca matematik derslerinin de konulması için gereken yerlere müracaata bulunursanız hukuk dünyası size minnettar kalır Sayın hızır hafiye.

Saygılarımla