Mesajı Okuyun
Old 13-01-2021, 19:53   #1
Kilimanjaro

Dikkat Uyuşturucu kullanımı için müşterek para ile alınan uyuşturucunun ticaret kapsamında değerlendirilmesi!

Merhabalar. Bir akrabam bir arkadaşıyla birlikte bir uyuşturucu satıcısının ikamet ettiği yere birlikte giderek ve ikisi de 20'şer TL koyarak toplam 40 TL'ye uyuşturucu madde satın alıyor ancak satıcı binada kalabalık oluşmasını istemediğinden ve bu maksatla daha önceden tembihte bulunduğundan, binaya ikisinden sadece biri 40 TL ile girip ikisinin kullanacağı maddeyi alarak bina önünde bekleyen arkadaşına yarısını veriyor, az ötede de muhtemelen binayı gözetleyen polis tarafından gözaltına alınıyorlar. Her ikisinin de ifadesi bu yönde... Binaya girip uyuşturucunun yarısını arkadaşına veren akrabam tutuklanırken (yaklaşık beş aydır tutuklu) bina önünde bekleyen arkadaşı serbest kalıyor. Her suçta olduğu gibi bu suçun da manevi unsuru olan kasta bakarsak, uyuşturucu satın alan kişilerin ikisinin de iradesi aynı; kullanma yönünde. Burada sırf içlerinden biri yukarıya tek başına çıkıp maddeyi satın aldı ve aşağıda yarısını diğerine verdi diye aralarında bu şekilde fark gözetilmesi bana hiç mantıklı gelmiyor. Benim bu tür suçlarla ilgili herhangi bir tecrübem bulunmadığından konuyla ilgili tecrübeli meslektaşların yardımlarını istirham ediyorum. Şimdiden teşekkürler.