Mesajı Okuyun
Old 07-07-2019, 21:57   #4
AHMET01

Değerli Meslektaşlarım,

Katkılarınız için çok teşekkür ederim. Mevcut davamız bir boşanma davası. Davaya bir ceza Hakimi hem de kırmızı yakalı cüppesi ile bakıyordu. Buraya yeni mi atanmış yoksa geçici olarak mı bakıyordu onu araştıracağım. Hakikaten ben de merak ediyorum. İlgili kanun maddesini göstermedim fakat cevap dilekçemizde tanık deliline dayandığımızı, HMK'ya göre ilk duruşmada tanıklar hazır edilirse dinlenmesi gerektiğini ve şu anda tanıklarımızın dışarıda hazır olduğunu ayrıca karşı davamızı da kısmen ıslah ettiğimizi, bu ıslah dilekçemizde tanıklarımızı da açıkça belirttiğimizi ifade edip aynen tutanağa geçirmeme rağmen tanıklarımızı dinlemedi ve dinlenmesine yer olmadığına şeklinde ara karar tesis ettiler. Bir sonraki celsede bu ara kararlarından dönmeleri için bu somut delilleri tekrar sunacağım. Gerçi ıslah dilekçesi sonrasında tanıkların dinlenmesi gerektiğine dair bir Yargıtay İçtihadını da ıslah dilekçesi ekinde sunmuştum fakat tam okuyamadı. İsterse ara kararından yeni bir ara kararla dönerek tanıkları dinleyebilir diye düşünüyorum. Ne dersiniz? Düşüncem doğru mu? Tekrar Teşekkürler.