Mesajı Okuyun
Old 27-06-2014, 10:49   #21
suskun_juliette

Etiktir veya değildir konusuna değinmeyeceğim. Zira bu durumun etik değerler çerçevesinde değerlendirilmesi, bana fazlasıyla duygusal bir yaklaşım olarak görünmekte.

Stajyer ya da bağımlı çalışan avukat, her ne kadar bulunduğu büronun teknik ve fiziki imkanlarından istifade ederek dilekçelerini oluşturuyorsa da kendi fikir dünyasında sentezlediği için eser niteliği haiz olup fikrimce birer suret alması uygundur. Fakat hemen belirtmeliyim ki geri dönüşümsüz olarak silinmesini doğru bulmuyorum. Yapılmasa daha iyi olur düşüncesindeyim.

İşveren avukatın e-imza ve dosya üzerinden dilekçelere erişme imkanı olsa da, yeri geldiğinde dilekçeler üzerinden bilgi vermek işi daha kolay hale getiriyor. İşveren avukatın bunca yoğunluğun arasında bir de dilekçelerini toplamakla uğraşmasına gerek yok. Avukatın kendi dilekçelerini veri tabanından kaldırması iyi niyet ve suiniyet kapsamında değerlendirilebilir mi, inanın arafta kaldım. Duruma ve yaşananlara göre değişkenlik arz eder diyeyim.

Eskiden bağlı çalışan, şimdilerdeyse bağımsız bir avukat olarak samimi düşüncelerim bunlardır. Meslektaşımız Syn Suat Ergin'e art arda yaşamış olduğu bu sevimsiz olaylar sebebiyle geçmiş olsun diyorum.