Mesajı Okuyun
Old 25-06-2014, 12:38   #15
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Kimse durup dururken ofisten yazdığı dilekçeler klasörünü silip gitmez,en fazla kopyasını alır.Madem ki etik gibi soyut bir kavramı konuşuyoruz bunu da düşünmek gerekir.
Bir meslektaşım "o büroda çalışmasaydı rüyasına göremezdi o dilekçeleri demiş " büroyu çok mu iyi tanıyorsunuz?Ya da ayrılan arkadaşları?Kimin ne bilgisi olduğu ya da tecrübesi stajyerlikle falan ölçülmez sayın "meslektaşım", bu meslekte öyle kişiler gördüm ki şu son avukatlık sınavı mevzuu kendilerine etki eder mi diye düşünüp kriz geçireceklerdi " ne alaka bizler kaç senelik avukatız diye".Ki zaten böyle bir şey de söz konusu değildi artık siz hesap edin.
Ez cümle kendisi yazdıysa gayette kendisi alabilir.İsteniliyorsa ve lüzum da varsa ofis tarafından gerekli dosyalardan temin edilir.
Yazan arkadaşın emeğidir gayette yerinde buluyorum, ha zaten dilekçe içeriği copy paste olsaydı zaten bu durum tartışılmazdı bile diye düşünüyorum

Ha bir de şunu sorayım madem ki etik mevzusunu konuşuyoruz.Başka bir mesele bu yorumlarına inat,işveren avukatlara da bir soralım istiyorum yeri gelmişken çalıştırdığınız avukat veya stajyer meslektaşlara ne kadar maaş veriyorsunuz? Yok yok miktarı sizde kalsın,verdiğiniz ücret sizce etik mi ?
Sayın eşitlik mi;

Bu başlık altında hiç kimse, bir büroda çalışan stajyer avukat ya da avukatın yazdığı dilekçelerin kopyasını almaması gerekir ya da almamalıdır şeklinde görüş serdetmedi.

Ayrıca isteniyorsa veya lüzum varsa neden işveren avukat söz konusu dosyadan (UYAP üzerinden dahi olsa) o dilekçeyi temin etmekle zaman kaybetsin ki?

Silinmesi (geri dönüşüm kutusu da dahil olmak üzere) etik midir değil midir? yahut doğru mudur yanlış mıdır? sorusuna yanıt aramak gerekir düşüncesindeyim.

Saygılarımla..