Mesajı Okuyun
Old 12-07-2009, 16:53   #19
üye8180

Alıntı:
Yazan Dr. Fuat ŞENOĞLU
tabi ki hakim ve savcılara yönelik saldırılarda tutuklama olacak, bunun aksi sizin ve toplum için de hiç iyi sonuçlar vermez. Saygılar

Avukata yönelik somut olaydaki saldırıda ,tutuklama kararı verilmesi yerindedir denilebilmesi için ne gerekirdi mesela? Meslektaşımızın balkondan atılması mı, yoksa hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanması mı ? Müvekkilinin alacağını tahsil etmek için, yasaya uygun şekilde hacze giden bir avukatın dayak yemesi ve şüphelinin serbest bırakılması, adliye ve toplum için iyi bir sonuç verir mi ? Alacağı tahsil etmenin başkaca bir yolu var mıdır ?

Alıntı:
Yazan zeynel
Baronun boykotunu da çok yanlış buluyorum. Avukat meslektaşlarımızın ücretlerini alamamalarını sağlamanın yolu başka türlü olmalı. Bir hakkı almanın yolu, başka türlü bir haksızlık ve hukuka aykırılıkla sağlanmaya çalışılmamalı
.

Sayın savcım, öncelikle selam ve saygılarımı sunarım. Ancak bu ifadenize katılmıyorum. 5 yıldan beri CMK avukatlığı yapan bir meslektaşınızım. 2008 yılında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına makbuzunu kestiğim CMK alacağımı bu hükümet keyfi olarak ödememektedir. Anayasamıza göre angarya yasaktır. Ben TC. devletinden zengin değilim ki, sürekli devlete borç vereyim. Gece saat: 3.00'te, 50 km. ötedeki jandarma karakoluna, CMK görevi için atandığım vakit, taksi şoförüne para ödemem gereklidir. Para ödemem için de, ödemelerin düzenli yapılması, aylarca savsaklanmaması, yani cüzdanımda yeter miktarda para olması gerekir ki, CMK sistemi sağlıklı bir şekilde devam edebilsin. CMK görevi her saatte gelebilecek bir görevdir. Aylardır CMK avukatının üç kuruşluk alacağını keyfi olarak ödemeyen, bize çile çektiren sistem, CMK. boykotunun yegane sorumlusudur. Görevlendirilmelerin durdurulmasını destekliyorum.