Mesajı Okuyun
Old 02-12-2009, 01:03   #41
gökyüzü

Sayın Münzevi, şiirleriniz oldukça güzel; duygulu ve içten, ince ve narin. Ayrıca ve yalnızca biraz fazla tevazu göstermişsiniz.Eleştiri beklemişsiniz, katkımız olacaksa eleştiririz. Ama güzel şiirlerin yani yürekten yazılan şiirin eleştirilecek yönünü bulmak zordur bence, olsa olsa şekil oturmamış olabilir. Benim şiir bilgim yok diyorsunuz ama şiir ve şairler hakkında bilgi verebiliyorsunuz, şiir yazmanın öğretildiği bir okul var da bizim mi haberimiz yok? Şaka şaka, kızmayın. Şairler alıngan olur, neme lazım.
Örneğin ben şiir yazamam ya da yazamayacağımı düşünüyorum,ama güzel şiirden anlarım.Ayrıca itiraf etmeliyim ki şiirlerinizden birinde kullandığınız bir satır (hadi iki satır olsun - ama tamamı değil- bitirebilirsem eğer, bir öyküme esin kaynağı oldu, daha ne olsun)
Şiirlerinizde ve yanıtlarınızda kullandığınız dil biraz ağır. Şiirlerinizde bu biçimi tercih etmeniz seçiminizdir bir şey diyemem. Fakat bu dil bilginizi Türk Hukuk Sitesi kanun dili türkçeleştirme konusunda kullanabilir, katkıda bulunabilirsiniz. Sizin bu konuda oldukça faydalı olabileceğinizi düşündüğümü söyleyebilirim. Sağlıkla kalın.