Mesajı Okuyun
Old 25-09-2007, 18:21   #2
DMKY

Sn. Ankara,

Kanimca, sertifika programlarinin size cok yarari olmaz. O tip programlarda iyi bir egitim verilmez, sadece konular ustunden ustu koru gecilir. Eger niyetiniz, CV`nize bir seyler daha yazmak ise, hic bir sey yapmamaktansa, bu tip programlara katilmanizi tavsiye ederim, zira halkimiz cok etiket meraklisidir, ozellikle ismi yabanciysa.

Benim tavsiyem mumkunse, staj yapmaniz. Staj yaptiginiz yer sizden memnun kalirsa, orada calismaya devam etmenize izin verirler. Tanidigim bir iki arkadas vakti zamaninda, ABD`ye master icin gitmisler ve kaldiklari sehirlerdeki hukuk burolarinda stajyer calisabilmislerdi. Bildigim kadari ile, sonra baro sinavini kazandilar ve orada bir kac sene avukat olarak calistilar. Bu konuda pek bir ayrinti bilmiyorum. Bildigim, ingilizcenin mukemmel olmasi. Yillarca ingilizce egitimi gorup (TOEFL`dan cok yuksek puan alan), ABD`ye calismaya giden arkadaslarimin buyuk kismi ilk zamanlar ciddi iletisim problemi yasadilar. Amerikalilar, Turk aksani ile ingilizce konusan arkadaslarimi anlamakta cok gucluk cekti.

Su an oralarda calisip size yardimci olabilecek birilerini artik tanimiyorum.

Basarilar dilerim