Mesajı Okuyun
Old 04-05-2007, 10:23   #133
avsağdıç

üniversite sınavı öncesi babam hep öğretmenlik yaz dedi, kendiside bir öğretmen emeklisi ve mesleği senelerce severek icra etmiş biri olarak bunu istiyor sandım...
üniversite devam ederken babam yine, sınav zamanları sıkıntılarıma bakıp bi öğretmenlik yazmadında boğul işte böyle dedi, olsun ya bana kıyamıyor dedim...
üniversite bitip staj yaparken babam yine, kazandığım paraya bakıp,bi öğretmenlik yazmadın şimdi tıkır tıkır maaşını alıyor olurdun mis gibi devletten dedi, zamanla baba daha erken bende kazanırım dedim...
avukatlık yapmaya başladığımda ise yine babam, kaç kişi seni tanıyıpta sana iş getirecek, aylarca boş otur bakalım , bi öğretmenlik yazmadın da bak şimdi iyiy bi okula atanırdın kariyerin olurdu dedi, olur hele baba beklerim sonunda nasıl olsa tanırlar dedim...
evlendim ve bir çocuğum oldu yine babam,bi öğretmenlik okusaydın yarım gün giderdin sonra evinde oturur cocuğunla eşinle ilgilenirdin , en ideal meslek kadın için öğretmenlik.ahh ahh bi öğretmen bile olamadın dedi, ama baba ne yapayım bu meslek böyle, onlar alıştı beni pek aramıyorlar zaten dedim...
yaz geldiğinde ise yine babam,bi öğretmen olmadın da bak milletin yaz tatili ne uzun alıyor parasını dinleniyor kuzu kuzu sen koştur böyle dedi, bizimde adli tatil var baba dedim ne yapalım yeter...

aslında hukuk haricinde tercihim yok dencek kadar azdı sınavda..bazen düşünmüyor değilim büyükler görmüş geçirmiş dediklerinde doğruluk payı yüksekmi acaba diye...saygılarımla