Mesajı Okuyun
Old 21-12-2006, 23:58   #31
narcissus84

İlginçtir ki Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesinde muhteşem dörtlü hiç değişmiyor.. (Ancak farklı bir durum söz konusu bende; sayın hocam Prof.Dr.Nevzat Koç ile herkesin aksine iyi bir iletişim sağlamıştım,ama pdö yönlendiricimin O olduğunu duyduğumda çektiğim karın ağrılarını bir ben biliyorum, bir de Allah biliyor...Bu arada kendisi Prof.Dr ünvanına sahiptir Doç.Dr derseniz ve kendisi bunu bir duyarsaaa... )

Sakıcası yoksa ben de bir tanesi daha akademik kariyerinin başında,diğeri mesleğinde artık adından söz ettiren ve bir diğeri de mesleğinin zirvesinde üç hocamdan bahsetmek istiyorum..

Hukuk fakültesi 1.sınıf öğrencisiydim ve okuduğum bölüm giderek bana itici gelmeye başlamıştı...Bir gün pdö sınıfımızda "Ben bu okulu da, bölümü de istemiyorum" diye ağlarken pdö yönlendiricisi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Dalında görevlerini devam ettiren hocalarım sayın Prof.Dr.Polat Soyer ve (hocalığı bir yana sıcacık yüreğini,dostluğunu benden hiç esirgemeyen)Araş.Gör.Sezgi Öktem Songu yanıma gelmişlerdi ve onların telkinleriyle rahatlamış; okuluma ve okuduğum bölümüme olan sevgimi geri kazanmıştım.Belki verecekleri dersler beni 4.sınıfta ilgilendirecekti ama sadece kendimi iyi hissetmek için önceki yıllarda onların derslerine girdiğimi bilirim...

Hiç sevmediğim ve dersine bile girmek istemediğim Ceza Hukukunun tüm dallarını da bana sevdiren;ya da en azından ılımlı bakabilmemi sağlayan sevgili hocam Doç.Dr.Veli Özer Özbek'i de anmadan geçemem...

Bir de eski dekanımız Hocamız Prof.Dr.Şeref Ertaş'ı unutmak mümkün değil...Hayatımızdaki "hatıraları(!)" yeter... Deşilse eminim neler çıkacak neler...

Saygılar..