Mesajı Okuyun
Old 11-08-2009, 08:51   #37
Av.Ferahfeza

Üniversiteli kıza ormanda tecavüz etti

Yardım bahanesiyle otomobiline bindirdiği kızı ormanlık alana götürüp bıçak zoruyla tecavüz eden bilgisayar tamircisi randevuya gelince yakalandı.

ANKARA’da üniversitesite eğitim gören S.K. (23) adlı kız, çarşamba gecesi üç kız arkadaşıyla İzmir Alsancak’ta eğlendikten sonra 03.30 sıralarında evine giderken elindeki telefonu mazgala düşürdü. S.K. ve arkadaşları, çabalarına rağmen mazgaldan telefonu çıkartamadı. Bu sırada yanlarına gelen 19 yaşındaki A.P., otomobilinde gerekli araçların bulunduğunu, isterlerse onları verebileceğini söyleyerek S.K.’yle birlikte, diğer genç kızların yanından ayrıldı.

Boğazına bıçak dayadı

İddiaya göre malzemeleri verme bahanesiyle S.K.’yi aracına alan A.P., boğazına bıçak dayadığı genç kızı zorla Narlıdere’deki ormanlık alana götürdü. A.P., ölümle korkuttuğu genç kıza tecavüz ettikten sonra Güzelyalı Semti’ndeki evlerinin bir sokak arkasına götürerek bıraktı. Şok geçiren S.K., yardım istediği arkadaşlarıyla polise başvurdu. Tecavüz şüphelisinin aracının plakasını almadıkları ve ismini bilmedikleri için sadece genç kızın verdiği bilgilerle Gasp Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı.

Reddetti ancak inandıramadı

Olayla ilgili araştırmalar sürerken polisi arayan S.K., tecavüz eden A.P.’nin olay sırasında numarasını aldığı cep telefonundan kendisini aradığını ve buluşmak istediği bilgisini verdi. S.K.’nın randevu verdiği A.P., önlem alan polislerce yakalanıp gözaltına alındı. Tecavüz olayının doğru olmadığını, her şeyin S.K.’nın rızasıyla yaşandığını ileri süren A.P., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Taylan YILDIRIM/DHA 11 Ağustos 2009