Mesajı Okuyun
Old 04-04-2014, 14:14   #1
Konuk

Mesaj Hamilelikte Boşanma Ile çocuğun Velayeti

Merhabalar kolay gelsin,
5 aylık evliyim ve 5 aylık hamileyim. Eşim sürekli alkol alır ve hakaretler eder ayrıca kendi ailesinin yanında oturduğumuz için de eve herhangi bir katkıda bulunmaz ben çalıştığım için tüm ihtiyaçlarımı kendim karşılarım. Pskilojik şiddetine sürekli maruz kalarak artık dayanamayacak hale geldim ve üstüne h.sonları bir yere çıkamadığım gibi bir aydır beni ailemin yanına da keyfen göndermiyor.

*Öğrenmek istediğim bir yılı doldurmadığım için boşanma davasını bu koşullar altında açabilir miyim,

*Ailemin evine dönersem bana ayrı bir konut tahsis etmediği için evi terkeden sayılıp hatalı sayılır mıyım,

*Düğündeki ve nişandaki takılarımı herşeyimi aldılar evden ayrılmaya karar versem ve çocuğumun teminatı olarak benim olanları alsam ne olur, hatta vermeyecekleri için takılarımı zaptettiklerine dair suç duyurusunda bulunabilir miyim,

*Boşanmamız durumunda alkol vb. maddeler kullandığını, psikolojik baskı ve şiddet uyguladığını ayrıca ailesiyle birlikte oturduğumuz evin ihtiyaçlarına bakmadığını kanıtlasam, kendi ailemin yanına sığınacağım için kendi ailemin yanında ailemin yardımlarıyla çocuğuma bakacağım için (ailem kirada oturuyor ancak annem emekli, babam ve bende çalışıyorum ayrıca ablamda çalışıyor ve eşi+bir çocuklarıda ailemin yanında yaşıyorlar ancak geri dönmem söz konusu olursa konutları ayırabiliriz) çocuğumun velayetinin talebinde maddiyattan dolayı sıkıntı yaşar mıyım,

Çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar