Mesajı Okuyun
Old 22-10-2008, 09:47   #1
gamze taşyürek

Acil eşin kredi kullanması ve birçok kişiye kefil olması

merhaba
arkadaşım sorununu size iletmemi istedi.şimdiden teşekkürler.
5 yıllık evliyim ve daha nişanlılık döneminden itibaren eşim banka kredisi çekmeye başladı.üstelik banada kredi çektiriyor çektiğim bu kredileri ona veriyor ncak ödemesini ben yapıyordum.
son 2 yıldır ise eşim tüketici kresisi-2.el araç kredisi vs.birçok kredi çekti ve başka kişlerede çektirerek kendisi onlara kefil oldu.o kredileride eşimin kendisi ödemektedir.
benim siz saygıdeğer hukukçulara 2 sorum var;
ben herhangi bir şekilde noter huzurunda eşimle bir belge düzenleymezmiyim (eşim benim borçlarımdan sorumlu değildir şeklinde)
veya bugün itibarıyla bankalarla görüşüp eşimin adını-soyadını verip bu isimli kişi benim eşim ve ben onun kredi kullanmasına rıza göstermiyorum deme hakkım varmıdır.
ben bir kamu kurumunda kadrolu işçi olarak çalışmaktayım.maaşıma evime herhangi şekilde eşimden dolayı zarar gelmesini istemiyorum.
buna nasıl engel olabilirim.eşimin geçimimize çok az bir katkısı var.ev kirasını dahi ben ödüyorum.çünkü o banka kredileri ve kredi kartı borçlarını ödemekle mükellef ancak kullanmış olduğu kredileri ne yapıyor hiçbir fikrim yok.
nasıl bir yol izlemem gerekiyor.lütfen yardımcı olun.
çok teşekkür ediyorum.inanın çok zora soktu beni.düşünmediğim bir an bile yok.yardımlarınız için çok teşekkür ederim.