Mesajı Okuyun
Old 09-09-2008, 21:28   #1
gokhan2804

Acil İş davasında alacaklar zamanaşımına uğramış sadece kıdem tazminatı hesaplanmış ISLAH

Bilirkişi raporunda kıdem tazminatı hariç diğer alacaklar zamanaşımına uğramış, ki doğru... Hesaplanan kıdem tazminatı ise talebimizden fazla..
Islah etmek sorunu çözer ama benim amacım davanın tamamen kabul edilmesini sağlamak, yani kısmen kabul kısmen reddinden kurtulmak.. Bunu da vekalet ücreti açısından istiyorum..
Şimdi ıslahla bunu sağlamak mümkün mü ? Ek dava açarsam ve sadece geriye kalan kıdem tazminatını talep edersem davanın kabul edileceğini ve davalı taraf için vekalet ücretine hükmedilmeyeceğini biliyorum ama burada da vakit kaybetmiş oluyorum..

Islah edip kıdem tazminatı miktarını bilirkişi raporundaki miktara çıkarmak , davanın tamamen kabulü sonucun doğurabilir mi ? Yoksa dava dilekçesinde diğer alacak kalemleri de yazılı olduğundan (fazla mesai, yıllık izin ücreti ... ) verilecek karar Kısmen Kabul, Kısmen Red mi olacaktır ? ve sonuçta her iki tarafa da vekalet ücretine hükmedilecektir.