Mesajı Okuyun
Old 04-06-2008, 15:10   #16
Noyan Yiğit

Bugün duruşma beklerken bizden 7-8 yaş büyük,meslekte en az 33-35 senelik iki avukat ağbeyimizin karşılıklı olduğu duruşmaya tanık oldum. İkisi de birbirlerine ağır şeyler söylediler, ben ve duruşma bekliyen diğer meslektaşlarım utandık. Bu meslekte bu kadar ömür tüketmiş ağbeylerimizin daha yumuşak, daha esnek olması gerekir diye düşündüm.Yeni meslektaşlara çok kötü bir örnekti. Hakim de dayanamadı sonunda "arkadaşlar duruşmada asil gibi değil, vekil gibi hareket edelim lütfen,birbirinize bu kadar sert konuşmayın" diye uyarmak zorunda hissetti kendisini. Neyi paylaşamıyoruz anlamadım. Ben dilekçelerimde müvekkilin söylediği bazen ağır kaçaçağını düşündüğüm kelimeler,beyanlar olduğu zaman ve bunları yazmak durumunda olduğumu düşündüğüm zaman "müvekkilimin beyanlarına göre" diyorum.Karşı tarafı şahsen hedef ve muhatap almamaya özen gösteriyorum.Ancak bu örnekte de gördüğümüz gibi meslektaşlarımız bazen çok ağır sözler söyleyip, yazıyorlar.İnsan üzülüyor doğrusu. Burada kantarın topuzu hayli kaçmış gibi gözüküyor. Şikayet etseniz de haksız sayılmazsınız.Saygılarımla.