Mesajı Okuyun
Old 24-02-2018, 19:28   #1
Konuk

Varsayılan Doktorun hastaya saygısızca davranıp tedavi ile ilgili bilgi vermemesi

Merhaba ben ortodonti tedavisi oluyorum ancak doktoruma son gittiğimde tedavime başlayalı henüz 6-7 ay olmuşken ve ben tedavi sonucundan memnun değilken, bana hiç sormadan diş telimi çıkartacağını ve bunun için hazırlık yapmalarını asistanlarına söyledi. Fakat ben dişlerimin henüz düzelmediğini söyleyerek sorunlu gördüğüm kısımları anlattım. Doktor önce bunun estetikle alakalı olduğunu söyledi daha sonra ben estetikle alakalı olmadığında ısrarcı olunca sinirle farklı bir işlem yapmaya başladı ve bana bir şey söylemeden1 ay sonraya randevu verin dedi. Ben gerginlikten rahatsız olarak durum yanlış anladığını kusura bakmaması gerektiğini vs. Söyledim hata onun olmasına rağmen ben alttan aldım ama doktorum aynı tavırla başka birşey var mıydı ben yom deyince o halde gidebilirsiniz dedi. Böyle bir durumda hastanın doktordan tedavi hakkında bilgi istemesinden daha doğal bir şey olabilir mi acaba? Bu durumla ilgili dava açabilir miyim?