Mesajı Okuyun
Old 23-08-2006, 00:52   #21
irem

Mutlu Hukuk Mu Degİl İ Dİye Kendİme Sorarken.....

Hukuk Fakültesine başladıgım ilk hafta aslında şimde hiç de öyle düşünmedigim bir boyutta hisetmiştim hukuku,hukukçuları..Herkesin cok ciddi daha dogrusu somurtkan oldugu bir insan yıgını..Sonra dersler başladı..Ve ders Medeni Hukuk..Ders bitipte sınıftan çıktıgımda aslında tam olarak olmak istedigim yerde oldugumu farketmiştim..Hukukla ilgili tüm o saçmasapan fikirlerimden sıyrılmıştım..Şimdiyse haytımda aldıgım en iyi kararın hukuk okumak oldugunu biliyorum ..Bunu bana gösterdigi için her zaman saygıyla hatırlayacagım Medeni hukuk hocamız olan BİLGE ÖZTAN'a çok teşekkür ediyorum..Beni en cok etkileyen de öyle zannediyorum ki Bilge hocamızın 1 yıl boyunca her dersini (ki 50 dakika)asla oturmadan büyüleyici bir enerji ve aşkla anlatışıydı..Aile hukukunu bana başka hiç bir hocanın bu kadar iyi anlatacagına inanmadıgım gibi hukuku bu kadar sevdirecegine de kanaat getirmiyorum.Bilge Öztan ve cok degerli eşi Fırat Özta'nın ögrencisi olmanın bir ayrıcalık oldugunu düşünüyor ve Allah her ikisine de uzun ömür versin diyorum.