Mesajı Okuyun
Old 16-11-2007, 20:32   #1
sailor1981

Varsayılan Trafik Kaza Raoruna İtİraz MÜmkÜn MÜ?

Selamlar..
Müvekkil alkollu sekılde trafıkte seyrederken arkadan gelen araç muvekkılın aracına çarpıyo..daha sonra jandarma trafık ekıbı gelıyor ve gereklı ışlemlar yapılıyo..Sabah rapor ılgılı yerden alınmıya gıdılıyor (kazaya karışan ıkı aracın suruculerı beraber gidiyor) Bır bakıyorlar rapor gerceğın tam tersıne duzenlenmış yanı arkadan carpan kusursuz...çarpılan kusurlu...(müvekkılın aracı sollayarak hatalı dıger aracın onunune gecerken kendı carpmış güyaaaa) Bu durumu gören sağduyulu kazazede (yani gerçekte arkadan çarpan ) raporun yanlış duzenlendıgını ..kendısının öndekı araca durmayarak çarptıgını soylemesıne ragmen rapor düzeltılmıyor ve gıdın dava açın denılerek yollanıyor..
Şimdi mevcut duruma göre gercekte kusurlu olan va arkadan carpan aracın hasarı da muvekkılden alınacak...bu arada müvekkil 74 promıl alkollu çıkıyo sizce raporun duzeltılmesı ıcın ne yapmalı..
Bu arada ben jandarma görevlılerını savcılığa şıkayet ettım ve bu arada savcılıkta arkadan carpan sahsın ıfadesının alınmasını talep ettım ZOR BELA ISTEMEYE ISTEMEYE savcı şahsın ıfadesını aldı....Şahıs kaza raporunun gercek dısı oldugunu araca arkadan kendısının çarptıgını açıkça beyan ettı..
Sorum şu bu beyan ılerıde tarafımıza açılacak rücü davasında bızı kuratarır mı?
Müvekkılın alkollu olusu durumu degıstırır mı?