Mesajı Okuyun
Old 31-08-2004, 16:45   #33
Armağan Konyalı

Sayın Av. Suat Ergin,

Müteahhit Çakıcı'nın adamı mı? Deliliniz bu mu? Ve doğru mu?

Ben de yukarda yazdığım bir yazıda ''dile düşmesinin bile bir hakimin istifası için yeterli olduğunu'' söylemiştim. Başkanın basiretli davranmadığı açık.

Ama sizin şaka yollu iddianız başka anlama geliyor: '' Çakıcı yargıyı etkiledi '' gibi bir anlam çıkıyor ki bu teziniz yanlış. Haksız yergiler geri teper. Yargıtay'ın gerçekten eleştirilecek bunca yanı varken haksız saldırılara gerek yok.

Ben de dedikodudan bulanmış haldeki konulara hukukçu olarak yaklaşmaktan yanayım. Siyasi görüşler beni etkilemiyor. Ama Yargıtay'daki atama ve seçimleri etkileyen pek çok etken olduğunu da biliyoruz. Bu etkenler hakkında konuşsak çok daha yararlı olur. Bu konuda aydınlatılmayı da durumu en iyi bilen Yargıtay'dakilerden bekliyorum. Yargıtay'daki bir daire başkanlığı seçimi neden bu kadar uzun sürüyor ? BU sorunun yanıtı Yargıtay'ın sorunu nedir anlamamıza yarar...

İnsanlarla değil sorunlarla ilgilenelim. İnsanlar fanidir; kurumları sorunlardan arındırmazsak, gidenin yerine gelen fani de ''öldürücü'' olabilir.

Saygılarımla

Bir Dost