Mesajı Okuyun
Old 21-10-2010, 12:38   #29
av.sahin67

Benim ilk ödemem ocak ayınca ama ilk taksidi ödeyebşileceğimi düşünmüyoruym.Çünkğ İstanbul'da staj ayapıyoruz ve aldığımız ücret( tabi ismi ücret sadece) ay sonuna kadar bile yetmiyor hep diğer aydan para çekiyoruz.bu şartlarda üç ayda 900 küsur miktarı ödeyebilmek mümkün görünmüyor.Şimdi dikkat çekmek istediğim husus bunların geri alınmaması veya affedilmesi değil bu ödeyenlere haksızlık olur.Ama bir düşünelim fakülteyi bitiriyoruz ve birçoğumuz sınavlara hazırlanıyor ve dahi okulu uzatıyor.Böyle geçen bir buçuk yıldan sonra bir yıl da staj ekleyelim üstüne.Staj bittiğinde geri ödeme süreci çoktan başlamış oluyor.Ülkemizde biz hukuçular da dahi ayakta durmak için en az 3-4 yıl a ihtiyacımız var ve ancak o zaman borçlarmızı ödeyebilecek konuma gelebiliyoruz.bu süreye daha askerliği katmadım Devlet bu konuda empati yapmalı ve geri ödeme sürelerini ona göre belirlemeli.Ben aramızda iki yıl içinde aile desteği olmadan geri ödemelerini yapabilecek konuma gelenlerin çok olduğunu sanmıyorum.Ama toplu dilekçe vermeden dikkat çekilmez verileceği takdirde destek verecek arkadaşların çok olacağına inanıyorum veya inanmak istiyorum.Saygılar...