Mesajı Okuyun
Old 13-03-2007, 13:53   #18
oguzhand0

Ders çalışıyordum bir kez daha düşündüm.eğer avukat olsaydım şu anda bende sizler gibi düşünürdüm.Ancak sebebim etik olmadı.Tamamen maddi kaygılardan olurdu.Benim itiraz ettiğim en önemli nokta söze etik diye başlamanız.
Ayrıca şunu da söyleyebilirim.Benim sözümde bahsettiğim basit dilekçeyi tekrar yineliyorum.Trafik cezasına itiraz dilekçesi.Bunu normal bir vatandaş ortaokul bilgisiyle yazamaz.Araştırması gerekmektedir.Ve ben eğer bir hukuk öğrencisi değil de normal bir vatandaş olsaydım ne yapacaktım.Ya arzuhalciye gidecektim ya da sizlere gelecektim.Ve siz benden ilgili mevzuat gereğince 100lira talep edecektiniz.Benim cezam zaten 70 lira.İnsan bu durumda neden bir avukata başvursun.Onun yerine gider bir arzuhalciye verir 10-20 lira yazdırır dilekçesini.İşte basit dilekçeyle kastettiğim buydu.Hala sözlerinizi söylüyor ve bu durumda dilekçe yazmak suretiyle 100 lira almam uygundur diyor musunuz? Olay bariz.Bu dilekçe ortaokul bilgisiyle yazılamaz.Bir hukuk bilgisi gerektirir.Ben bu davayı kazandım yazdığım dilekçeyle.Size gelsem sizde kazanacaktınız.Ama dediğiniz üzere önemli olan dilekçeyi yazmak.
Sonuç oalrak Sayın Admin'in bahsettiği türde bir dilekçeyi yazmak için arzuhalciye başvuran zaten sonucunu da görecektir avukatlara başvurmadığı için.