Mesajı Okuyun
Old 28-04-2008, 11:45   #11
tuval2310

Rahatsiz

Sapık baba 24 yıl boyunca bir bodrumda kilitli tuttuğu öz kızından 7 çocuk sahibi oldu.

Avusturya’nın Amstetten kentinde 42 yaşındaki bir kadının 24 yıl boyunca babası tarafından evlerinin bodrumundaki özel bölmede tecavüze uğradığı ortaya çıktı. 11 yaşından itibaren babası tarafından taciz edilmeye başlayah Elizabeth Fritzl, 18 yaşına gelince babası Joseph, bayıltıp ellerini bağlayarak evin altında hazırladığı özel odaya taşıdı. Kızına zorla “Evi terk ediyorum, beni merak etmeyin” diyen bir de mektup yazdırdı. Böylece annesi hiçbir şeyden şüphelenmedi. Genç kız ise babasının esaretinde yaşamaya başladı. Yıllar içinde tacizci babasından 7 çocuğu oldu. Bunlardan 19, 18 ve 5 yaşında olan üçü, doğdukları günden itibaren bodrumda yaşadı. Üç çocuk, ne gün ışığı gördü, ne de eğitim aldı. Konuşmayı da annelerinden öğrendi. Elizabeth bir keresinde de ikiz çocuk dünyaya getirdi. Ancak bebeklerden biri hemen öldü. Baba Joseph cesedi yaktı. Kalan ikiz ve diğer iki çocuk ise baba tarafından ailenin yaşadığı evin önüne bırakıldı.
Pusetlerinde “Elizabeth bu çocuğa bakamıyor. Lütfen onu bırakmayın” yazıyordu. Elizabeth’in her şeyden habersiz olan annesi Rosemaire de torunlarına bakmaya başladı.
Üç çocuk yer altında yaşıyordu
Baba Joseph ve Rosemarie ile üç çocuk normal bir hayat sürerken; Elizabeth ve diğer üç çocuğu ise yer altında yaşıyordu. Olay 19 yaşındaki Kerstin isimli kızları hastalanınca ortaya çıktı. Baba durumun çok kötü olduğunu görünce kızını hastane kapısına bıraktı. Ama sahipsiz kızın iyileşmesi için annesinin bulunması ve bilgi gerekiyordu. Baba dayanamayarak Elizabeth ve diğer çocukları yer altından çıkardı. Karısına da “Elizabeth geri dönmeye karar vermiş” dedi. Ama hastane yetkilileri olaydan şüphelenerek Elizabeth’i sorguya aldı. “Bir daha babanla karşılaşmayacaksın” diye söz verdiklerinde 42 yaşındaki kadın da 18 yaşından beri 24 yıl boyunca yaşadığı büyük işkenceyi tek tek anlattı. 73 yaşındaki baba göz altına alınınca suçunu itiraf etti ve kızını sakladığı yeri tarif etti. Anne Rosemarie, Elizabeth ve çocuklar psikolojik tedaviye alındı.(HÜRRİYET GAZETESİ)