Mesajı Okuyun
Old 22-05-2006, 17:47   #107
Av.Levent

Sayın Mervedurmaz;

Demiş olduğunuz gibi son derece donanımlı ve iddialı bir eğitim alıyor olabilirsiniz. Peki hiç düşündünüzmü bu neden kaynaklanıyor? Eğer yeterli imkanınız olmasaydı bir özel üniversitede eğitim alıyor olabilir miydiniz? Aslında bu yanayan bir kanadır. Özel üniversitelerin Türkiye için faydasını tartışmak gerekir. İmkanı olduğu için nede olsa bir özel üniversiteye gidecek kişi asla oturup imkanı ve çaresi olmadığı için bir fakülteyi kazanmak zorunda olan, gençliğinin en güzel yıllarında ÖSS türü sınavlara çalışan kişi kadar çalışmaz, bu yetmezmiş gibi bir de çalışana engel olur. Ben böyle bir ortamda idealim olan hukuk fakültesini kazanmış iken benimle aynı sıraları paylaşan matematiğin "m" sinden anlamayan son derece saygısız arkadaş da hukuk fakültesinde. İşin ilginç yanı o benden belkide daha iyi bir eğitim aldı. Sizce sizki hukuk formasyonu alıyorsunuz adalet bunun neresinde? Sözlerim yanlış anlaşılmasın bütün özel üniversitede okumuş veya okuyan kişileri eleştirmiyorum. Ancak sizin "Ak koyun kara koyun belli olacak artık 4 akademik yılın sonunda." sözünüze alındım okadar.