Mesajı Okuyun
Old 26-01-2011, 17:38   #64
gonovenkov

Sayın Konyalı,Uyarınız için teşekkür ederim,ancak görevi ihmal suçunun oluştuğu konusunda kanaatim çok yüksek olmakla birlikte "bu şikayetimden bir sonuç çıkmaması kuvvetle muhtemel" dememin nedeni yargı kararlarından dolayıdır.Bu bağlamda TCK.m.271'in manevi unsuru oluşmamaktadır.2007/13012 sayılı yönetmeliğin madde:5/b incelenecek olursa "İşlem tutarı ya da birbiriyle bağlantılı birden fazla işlemin toplam tutarı yirmibin TL veya üzerinde olduğunda,
kimliğe ilişkin bilgileri almak ve bu bilgilerin doğruluğunu teyit etmek suretiyle müşterilerinin ve müşterileri adına veya hesabına hareket edenlerin kimliğini tespit etmek zorundadır." Bu bakımdan da benim parayı çekmiş olup olmamamın çok büyük önemi yoktur.Çektiğim miktar ise 40,14 TL.'dir ve banka görevlisinin bu miktar bakımından da BASİRETLİ BİR BANKA GÖREVLİSİ olarak davranmadığını düşünmekteyim.Banka görevlisinin memur olup olmadığı konusunda ise:TCK.'nun ruhundan dolayı kamu hizmeti gören bankanın özel yada kamu bankası olmasının bir önemi olmadığını düşünmekteyim.Eğer yukarıdaki bilgilerde bir yanlışlık yada eksiklik varsa beni bu konularda uyarırsanız ve bu konularla ilgili yeni bilgiler verirseniz sevinirim.