Mesajı Okuyun
Old 12-05-2004, 18:27   #1
Gemici

Varsayılan Takvimden Bir Yaprak, Veciz ve Meşhur Sözler...

Ben yaratıcılığa gelince kafası fazla çalışmıyanlardanım, bildiğim kadarı ile bu konuda yanlız da değilim. Benim ve benim gibi olanların herhangi bir konuda birşeyler yapmaları için birisinin bir ipucu vermesi gerekir. Böyle bir ipucunu sayın Merhabanın “Bahar Aşıklarına "sevgi Sözcükleri"” verdi.

Bahsettiğim mesajı okuyunca aklıma hergün bir yaprak kopardığımız takvimler geldi. Takvim yapraklarının arkasındaki fıkralar, vecizeler, atasözleri ve birçok konudaki diğer kısa yazılar severek okuduğum edebi ve pratik bilgilerdir.

Merakımdan çoğu zaman sonraki bir veya birkaç günün yaprağını kopardığım olmuştur.

Sevgi sözcüklerini okuyunca THS de bir “Takvimden bir Yaprak” sayfası açmak aklıma geldi. İlk takvim yaprağını bu gün koparıyorum. Bundan sonraki günlerdede her gün takvimden bir yaprak koparmaya çalışacağım. Koparılan yaprakta bir veya birkaç kısa söz veya başka bir mesaj olabilir. Siteye ulaşamadığım günler için sonradanda birkaç yaprak koparabilirim. Kendi takviminden bir yaprakla katkıda bulunan olursa memnun olurum.

Güne veciz bir sözle başlamak günün akışını fazla değiştirmese bile(belkide değiştirir, bilmiyorum), bizim günü başka türlü değerlendirmemize yardımcı olur belki.

Mademki sevgiden başladık:

Sevgi motorlu bir araç gibi problemsizdir, problem yaratanlar sadece kullanıcı, yolcular ve yoldur.
Franz Kafka

Sevenler kibrit çöpleri gibidir, yanmaya başladıklarında kafalarını kaybederler.
Yazarı meçhul

Saygılarımla