Mesajı Okuyun
Old 19-03-2010, 18:58   #4
umutlaw

Sayin Meslektaslarim,
oncelikle cevaplariniz icin sukranlarimi sunarim.
Sayin akrd61, dusuncenize katiliyorum nitekim benim takildigim nokta su, dediginiz uygulamayi asil tazminati kazanan davaciniya karsi bu sekilde uygulayacagimi biliyorumda ancak simdi hastane asil alacakli davacinin parasini odemis simdi hastane hekime rucu edecek ben parayi odedim sen bana parayi geri odemen gerekir diye, buradada altini cizmem gerekir kararda muteselsilen ve mustereken ibaresi kullanilmistir yani maddi ve manevi tazminatin miktari her iki davali yani hasta ve hekime birlikte yuklenmis simdi toplam 4000 TL li yasal faiziyle birlikte olusan bir tazminat bedeli var, hastane ve hekim birlikte bu borctan sorumludurlar, hastane paranin tamamini istiyor biz ise sadece hekime dusen payi icraya koya bilirsiniz diyoruz bu dogru mu? ikincisi diyelim ki icraya gittiler ki sozlu olarak netice almadigimiza gore kuvvetle bunu yapacaklar aynen davaciya karsi yapmamiz gerektigi gibi mi yapmamiz gerekir yani derkenar yazisiyla itiraz edip parayi depo ya yatirip yargitayin kararini beklemek seklinde takildigim esas nokta bu ikisidir. Parayi depoya yatirmaya raziyim de yeterki hastanenin eline gecmesin. Anlasilmayan bir nokta var ise lutfen sorun mutlaka aciklarim. Ilginiz icin simdiden tesekkurler.