Mesajı Okuyun
Old 24-05-2008, 13:18   #298
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Barış
Bugün Diyarbakır barosundan aldığım mesaj üzerine hemen baro gittim ve acı gerçeği öğrendim
Baro mesajında cmk ücretlerinin yatırılabilmesi için bugün saat en geç 15:00 kadar vergi borcumuzun olup olmadığı ile ilgili yazıyı c.başsavcılığına teslim etmemizi istediler.

Anlayamadım, yani aslolan , kural olan avukatın vergi borcu bulunduğu mudur? Böyle bir yazı nasıl istenir, böyle bir mesaj nasıl gönderilir, anlamak zor.

Yerinizde olsam mesajı gönderen Baro'dan mesaj içeriğinin gönderilme nedenini yazı ile sorar ve yazılı olarak yanıt isterdim. (Meslek örgütünün davranışıysa çok acıklı ve düşündürücü ama öncelikli sorun daha başka)

Daha sonra mesaj kimlere gönderildiyse, ayrı ayrı tüm mesaj sahiplerinin yine yazılı olarak Başsavcılığa dilekçe vererek,

1-CMK alacaklarınızın halen neden ödenmediğini,

2-Bakanlıktan ödenek istenip istenmediğini,

3-İstendi ise hangi tarihte ödeneğin geldiğini, (Bunu web linkinde kendiniz de görebilirsiniz)

4-Son olarak ödeneğin aktarılma tarihinden bugüne geçen zaman zarfında, ödemelerin niçin müdafiilerin hesaplarına intikal ettirilmediği

hususlarında BİLGİ EDİNMEK isterdim.

Vergi borcu önsavıyla ilgili olarak gelen mesaja ise ÖZELLİKLE yanıt vermez, borcum yoktur yazısını da, illa ki VERMEZDİM.

Verilecek yanıta göre, sürece devam edilir. Bu süreçte mesleğin itibarını korumak, CMK ödemesini tahsilden öncelikli olmalı.

Saygılarımla...