Mesajı Okuyun
Old 22-05-2008, 11:19   #294
Av.Barış

Bugün Diyarbakır barosundan aldığım mesaj üzerine hemen baro gittim ve acı gerçeği öğrendim
Baro mesajında cmk ücretlerinin yatırılabilmesi için bugün saat en geç 15:00 kadar vergi borcumuzun olup olmadığı ile ilgili yazıyı c.başsavcılığına teslim etmemizi istediler.
C.Başsavcılığı ile yapılan göreüşmede savcılığın parayı uzunca bir zamandan hesabında(!) tuttuğu ve adalet bakanlığının gelen yazısında kaba tabiri ile "cmk parasını yatırmıyorsanız bize iade edin" yazısı ile eğer bugün bu belgeyi teslim etmezsek hesabımızda bulunan paranın adalet bakanlığına geri gönderileceği ifade edilmiştir.
Benim anlayamdığım bazı noktalar var.
1-yönetmeliğe göre bu belgenin istenmemesi gerek
2-ödeme maliye tarafından yapıldığı için maliyenin bizim kaydımıza ulaşma süresi en fazla 5 saniye sürer.peki neden bize bu kadar azap çektiriliyor
3-bu para neden epeyce bir süredir hesapta ve bu para ile ilgili neden işlem yapılmamış
4-bu işlemin yapılmaması suç oluşturur mu?
5-makbuzlarımızı 1.05.2008n tarihinde kestik ve savcılıklara teslim ettik.para ödenmez ise almadığımız paranın kdv sini neden ödemek zorundayız
Evet arkadaşlar c.başsavcılığının akıl almaz uygulaması karşısında mağdur olduğumuz açıktır.bugün aldığım mesajdan sonra gerçektende çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum.
Adamlar RESMEN BİZİMLE DALGA GEÇİYOR!!!