Mesajı Okuyun
Old 09-04-2010, 22:30   #12
ayyıldız

Alıntı:
Yazan mnokay
dostlar teşekkürler,
sözleşmede senedein alındığına diar bir hüküm yok..sadece ayrı bir kağıda kira bedelleri ödenmez ise senedin takibe konulacağı yazılmış..
birde ben senedi ihtiyati hacze konu edeceğim..sonrasında bir şekilde tahliye davası acacağım.

tahliye davası için şunu sormak istiyorum;
sened için önce ihtiyati haciz prosedurunu uygulasam sonra senetle karşılanmayak kira bedelleri için tahliye için ayrıca ödeme emri göndersem..
olur mu?(cok zorluyorum farkındayım)

ayrı bir belge ile, kira bedelleri ödenmediğinde, takibe konulmak üzere sened alınması durumunda, bu sened teminat senedi olarak kabul edilmelidir. Teminat senedleri, teminat altına aldıkları olay veya durum ortaya çıkmadan takibe konulamazlar, yani kendi başlarına kambiyo senedi mahiyetinde kabul edilmemelidirler. Öncelikle, hangi konunun teminatı iseler o konunun gerçekleştiğinin örneğin kira bedellerinin ödenmediğinin ispatı gerekir. Bunun ispatı ancak mahkemede olacağından, mahkemede ispat edilecek kira bedellerinin ödenmediği hususundan sonra ayrıca senedin bir hükmü kalmayacaktır. Bu nedenle, öncelikle, yazılı kira kontratı ile muacceliyet şartına dayalı olarak 13 örnek ihtarlı ödeme emri gönderilmesi, yasal 30 günlük temerrüd süresinden sonra, dava açılarak, 'itiraz olursa itirazın kaldırılmasıda istenerek " tahliye talep edilmelidir. Bu dava icra mahkemesinde açılmalıdır saygılar