Mesajı Okuyun
Old 06-01-2007, 20:56   #58
ilkgenc

Çocukken gazetelere kedilerle köpeklerle yaşayan insanların haberlerini okuyunca abartmışlar derdim.Bir siyam kedim oldu 3 yıl besledim.Sabah işe giderken benimle bahçeye iner yardımcım eve gelirken peşine takılır tekrar eve dönerdi.Bir gün kayboldu aylar boyu aradım.Bu arada sokakta yaşayan pek çok aç susuz hayvanla karşılaştım.Artık çöpe rahatça artık gıda atamıyorum.her akşam artıkları paket yapıp sokaklara düzenli bırakıyorum.Kediler ve köpekler için.Artık onlarda benim hayvanlarım.Şimdi yine 1 yaşında bir siyam kedim var.Hayvanların dostluklarını sevgilerini anlatamam.Kendilerini seven insanı anlıyorlar.Sabah yürüyüşerimde rasladıklarım bana katılıyorlar.Kirlenen bu Dünyada onlar hala aynı.Ve artık hayvanlarla yaşayan insanları anlıyorum.Hayvan sevgisi tarif edilemez bir duygu.Evim 1. katta yada zeminde olsa onlarca hayvan bakardım.Başlangıçta tepkili olan oğlum ve eşimede kendilerini kabul ettirdiler.Ayrıca bir kediden kist bulaşma olasılığı iyi ykanmamış yeşillikten bulaşma olasılığından çok çok düşük.Hele ev hayvanıysa ve çiğ et yamiyorsa neredeyse sıfır.