Mesajı Okuyun
Old 22-10-2008, 23:31   #106
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Gülümse
(Son apartman toplantısında, mutfak bacalarının çekmediği o yüzden balık pişirildiğinde tüm apartmanın balık koktuğu şikayeti üzerine, komşularımızdan bir tanesi bu yöntemi önerdi de... Ben de sizinle paylaşayım dedim)

Ben yöneticiniz olsaydım her eve yeni mutfak bacası projesine destek olunması yönünde teşvik ve telkinde bulunurdum ))

Koku meselesi bana stajyerken yaşadığım bir olayı anımsattı. İzmir'deydim ve bir teyzenin evinde pansiyoner kalıyordum. Benim dışımda 2 kız daha vardı, buzdolabı bir tane olduğu için hepimizin gıda stoğu da ayrıydı, teyzeninki dahil. Tabii pek bir stoğumuz da yoktu, stajlarını süren meslektaşlarım nedenleri konusunda eminim bana katılacaktır. Hal böyle olunca, aile evinden koli gönderimi üniversitedeki gibi devamlılık arzetmese de arada yaşanırdı. Balıkkolik durumumu bilen -ve bunda yüzde ikiyüz müsebbib de bulunan- babam, posta yoluyla Ayvalık sahillerinin taze balıklarından kendince yaptığı bir demet balık ikramında bulunmuştu. Balıkları görünce teyzenin yüzü buruştu "Kokacak şimdi buzluk!" ... Bu yakınmayla tahmin edeceğiniz üzere hiç alakadar olmadım. İlk gün pişenlerde konuğum oldu. Sonra araya bir kaç gün girdi. Aklıma yine balıklar düştü. Akşam yorgun eve geldim, aa baktım balık kokusu, yaşasın dedim kendi kendime Aaa, eve girdim, daha da yoğun bir balık kokusu... Neyse buzluğu açtım, balıklar masal olmuş. Teyzeye akibetlerini sordum, baktım, bozulmuştu onlar, ben de hepsini attım dedi. Sahiden "attığı" kesindi