Mesajı Okuyun
Old 21-11-2009, 13:31   #337
üye25928

Alıntı:
Yazan pınar786
okula 93 yılı girişliyim.
Bizim zamanımızda rektölük binasında ders görülürdü.. Şimdiki prof.lar ya asistan ya da yard. doç.tu.. gerçi çoğu da gitmiş galiba...
yemek için sadece kantinler vardı..ekmek arası dışında yemek yemek istiyorsan şehre inmen gerekirdi... sınavlarda mesela idarede konservatuvar, iletişim, sosyal bilimler dahil pek çok bölüme dağılırdık.. çünkü yer yoktu... hala öyle mi
bilmiyorum ama ağaç altlarında ders çalışırdık...

şimdiki nesil çok şanslı galiba....bir defasında kışın tipi nedeniyle kampüste mahsur kalmıştık; çünkü tramvay yoktu, sonradan geldiiii ama bilenler bilir bizim dönem de güzeldi...

sadece paylaşmak istedim.... sizleri okuyunca fark ettim.. ne kadar zaman geçmiş..

Şu an fiziki açıdan Türkiye'nin en iyi imkanlara sahip hukuk fakültelerinden biri. Eski Hukukçu Rektör Sayın Halil Cin, zamanında fakültemizi geliştirmek için çok uğaşmış. 2002 yılında yeni binamıza taşındık ki gerçekten saray gibi. Sonra Ek bir bina daha yapılmış ve Adalet Meslek bölümü eklenmiş. Kampüste en dikkat çeken en çok gurur duyulan fakülte. An itibariyle 14 profesör ve 50nin üzerinde öğretim elemanı kadrosu var. DokuzEylülde bile sadece 4 profesör varken fakültemiz o konuda çok iyi durumda. Aynı şekilde Gazi hukukta amfi yok, 200 kişi lise sınıfında ders işliyor keza bizler 300 kişilik modern amfilerde ders işliyoruz. Kampüs de bayağı gelişti. Karşıdaki Bosna Hersek mahallesinin nüfusu 100binin üzerindeymiş. Alaaddin kampüsünün nüfusu da 75binin üzerine çıkmış. Böyle olunca imkanlar kat kat arttı. Yılda sadece 2 defa merkeze inme ihtiyacı duyuyorum, onun dışında kampüste ve karşıdaki mahallede tüm ihtiyaçlarıma karşılık alabiliyorum.

Sosyal anlamda, Selçuk Hukuk Fakültesi Mezunları derneği, her sene Mayıs ayında bir pazar günü, öğrencilerden hiçbir ücret talep etmeden onları pikniğe götürüyor. bütün fakülte güzel bir piknik yapıyor gün boyu. Ben katılmasam da katılan arkadaşlar gayet memnundu. Fakülte hocalarımız açıkçası çok başarılı bir akademik kariyere sahipler. Diğer "iyi" hukuk fakültelerine nazaran düşük puan alarak Konya'ya gelmiş bir öğrenci böyle bir beklenti içerisinde olmuyor. Ama belki Konya büyükşehir olmasına rağmen ihtiyaçlara fazlasıyla yeterli gelmiyor olabilir, keza fakültemiz için aynı şeyleri söylemek yanlış olur. Bizim fakültede okuyup da pişman olan birisine rast gelmedim. yolunuz düşerse, bekleriz