Mesajı Okuyun
Old 20-02-2009, 17:24   #13
PINAR YILMAZ

Alıntı:
Yazan tuval2310
Arkadaşlar stajının 8. ayında olan stajyer bir avukat olarak bazı olaylardan sonra kendi büromu açmaya karar verdim.
Biliyorum sıkıntılı günler bekliyor beni ,başlangıçta altından kalkamayacağım durumlarla karşılaşacağım belki, ne yapacağımı bilemeyeceğim anlar olacak ama hepsini öyle ya da böyle öğreneceğim.
Ben kararımı verdim beni nelerin beklediğini az çok kestirebiliyorum.Başkasının yanında çalışsam oradaki rahatlığa alışırım , kurduğum düzenin bozulmasından rahatsız olurum bir daha da kendi büromu açmaya cesaret edemem diye düşünüyorum.
Bu sebeple gerçekten sıfırdan başlamaya karar verdim ben , kimse bize gül bahçesi vadetmiyor evet ama biraz sıkıntının ardından güzel zamanların da geleceğine eminim ben.
Verilebilecek en doğru kararı vermişsiniz. Kutluyorum sizi cesaretinizden dolayı. Biz hukukçular, özellikle de avukatlığı seçmişsek, birşeyleri kendi başımıza başarmayı ve sonuçlarına da katlanmayı kabul etmişiz demektir. Bu hukukçunun mizacında vardır. Başarılarını kendi başına başarmak ve zararlarını da başkalarının üstüne yıkmayıp kendisi kabullenmek en çok haz aldığımız şeydir. Ayrıca bir kişinin yanında maaşlı olarak ya da ortak olarak çalışmak demek onun başarılarına ve zararlarına da ortak olmak demektir. O başardığında ortak başarımız olur seviniriz ama kaybettiğinde bize diken gibi batar. Çünkü sadece onun değil ikinizin prestijidir kaybolan. Deneyin ve başarı siizin başarınız olsun. Mutlaka başaracaksınız eminim. Saygılar...