Mesajı Okuyun
Old 03-04-2008, 17:49   #17
av.knel

Tüketici mahkemesinde görülmekte olan bir davamda; 6 celse duruşma yapıldı. Karşı taraf vekili meslektaşım 1. Celseye mazeret verdi; "takdir sayın mahkemenindir", dedim. 2.celse; cevap dilekçesi sunulmuş, duruşma öncesi(sabahleyin, ben adliyedeyim) meslektaşımın yanında çalışan kardeşi büromu aramış 1 saat gecikeceklerini haber vermişler, sekreterim aradı durumu iletti, bir saat bekledim gelen yok, mecburen duruşmaya girdim. 3 celse: karşı taraftan yetki belgesi ile bir meslektaşım duruşmaya katıldı. 4. celse; mazeret dilekçesi verilmiş, kabul ettim. 5 celse; dosya karara çıkacak, mazaret verilmiş, kabul ettim, bilirkişi raporuna beyanlarını almak için hakim karşı tarafa duruşma tutanağını tebliğ etti. 6. celse: dosya karara çıkacak, mazeret verilmiş, bende ki sabır tükendi, hakim bana dönüp: "avukat bey bir diyeceğiniz var mı?" evet: "dosyada tüm delillerimiz toplanmış, dava subuta ermiştir, ayrıca karşı tarafın mazeretini kabul etmiyoruz, kendileri duruşmalara bu güne kadar katılmamışlardır, bu sebeplerle davanın kabulünü talep ediyoruz." dedim. Dava kabul oldu.

Ertesi gün meslektaşımdan telefon geldi. "sayın meslektaşım sizi çok yadırgadım, mazeretimi kabul etmemişsiniz ve duruşmalarada katılmadığımızı söylemişsiniz, hepsi tutanağa geçmiş, bu davaranışınızı size yakıştıramadım vs.."

Ben nerde yanlış yaptım, acaba!

Biraz uzun oldu kusura bakmayın.