Mesajı Okuyun
Old 22-01-2004, 12:19   #1
STARFISH

Acil Çocukla Kişisel Sürenin Artırılmasına Ait Örnek Karar Var Mı?

Değerli Hukuk emekçileri ve forumu takip edenler,
Değerli vakitlerinizi almamak için detaylara girmiyorum. Eşim benden 5 yıl önce ayrılarak boşandı. Mahkemede çocuğu istediğin zaman grürsün vaadi ile ayda sadece 8 saat görüş iznini aldım. Ancak aradan 2 yıl geçti yeniden evlendim. Bu süre zarfında istediğim zaman görüyordum. Evlendikten sonra çocukla kişisel süremi engelleyerek mahkemenin verdiği süreleri kullanmam istenince dava açtım. Dava hala sürüyor. Davayı küçük bir kasabadan il aile mahlemesine intikalini sağladım. Psikolog ve uzman bilirkişi dinlenmesini zorla kabul ettirerek psikologun rapor verilmesi talebimi kabul ettirdim.Psikolog oğluma, bana ve eski eşime bir çok test ve karşılıklı görüşmeler yaparak verdiği raporunda baba olarak benim oğlumu her hafta sonu görebileceğimi beyan ederek takdir mahkemenin diyerek mahkemeye raporunu sundu. Dosya kasabadaki yerel mahkemeye intikal ettirildi. Kasabadaki yerel mahkeme hakimi değil her hafta sonunu ayda bir hafta sonunu bile kabul etmemektedir. Talebim 15 günde 1 cumartesi sabahtan ve pazar akşamına kadar oğlumun benimle birlikte olmasıdır. Oğlum 13 yaşında ve bakıma muhtaç değil. Hakim bana talebime ait örnek mahkeme kararı var mı diye sormakta. Kişisel sürenin artırılmasına ait örnek mahkeme veya yargıtay kararı var mı? Lütfen acil yardım edermisiniz. Örnek kararı nerde bulabilirim veya nasıl ulaşabilirim. Hakim bunu göster diyor. Bu kanıta ihtiyacım var. Emeğin ve bilginin paylaşılması adına , yardımlarınız için teşekkürlerimi bir borç bilirim.
Sevgi ve saygılarımla