Mesajı Okuyun
Old 13-07-2003, 13:06   #6
Armağan Konyalı

Sayın Av. Özcan,

Yerde göğe haklısınız. Ben sadece bedava cihaz verilmesi gibi bazı ayrıcalıkların avukatlara tanınmayacağı görüşümü ifade etmiştim.

Ancak,
AYCELL'in indirimli konuşma tarifesi uygulaması olduğunu ve bunun kurumsal anlaşmalarla yapıldığını,
ayrıcalık tanınmadan her kurumun bu anlaşmayı yapabileceğini sizin ikinci mesajınızdan sonra algıladım...

Uyarıcı ve aydınlatıcı mesajınız için teşekkür ederim.

Elbette böyle yasal ve ahlaka aykırı olmayan uygulamadan Baroların da yararlanmaları gerekir.

Benim gibi konuya yabancı olanlar için derli toplu bir bilgiyi aşağıdaki Hürriyet gazetesinin haberi çerçevesinde aktarıyorum:

http://www.hurriyetim.com.tr/haber/0...~274279,00.asp
(1.6.2003 tarihli sayı)

Milletvekili Aycell’le ‘bedava’ konuşacak
Saffet KORKMAZ-ANKARA

ARİA ile birleşme çalışmalarını sürdüren Aycell, bir yandan da pazar payını genişletiyor. Aycell, milletvekilleri, TBMM personeli ve parlamento muhabirleri için ‘‘Ücretsiz konuşma kolaylığı’’ getiren bir sistem kuruyor. Sistem yarından itibaren çalışmaya başlayacak.

Aycell, Meclis'de VPN sistemi kuruyor. Bu sistem, aynı şirket veya kurumdaki VPN tanımlı Aycell abonelerine daha ekonomik görüşme imkanı sağlayacak. Bu sisteme göre tüm Türkiye'de milletvekillerinin hatları ‘‘777’’, TBMM personelinin ise ‘‘212’’ ile başlayacak.

OFİS KURULDU:

Aycell, bu sistem için Meclis'te bir de ofis kurdu. Başvurular bu ofise yapılacak. Başvuranlardan, nüfus cüzdanı fotokopisi ve maaş bordrosu istenecek. Pazartesi gününden itibaren hat verilmeye başlanacak ve sistem devreye girecek.

CİHAZ VERİLMİYOR:

Meclis ile yapılan anlaşmaya göre sistem sadece hat vermekle sınırlı olacak. Aycell, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne de bu sistemi kurmuş ve üst düzey yöneticilere cihazlar ücretsiz verilmişti. Meclis ile Aycell arasında yapılacak görüşmeler sonucunda sadece milletvekillerine cihazların ücretsiz verilebileceği bildirildi.

MUAFİYET DE VAR:

Sistemden yararlanmak isteyenler, faturalı hat karşılığında bir defaya mahsus olmak üzere yaklaşık 27 milyon lira özel iletişim vergisi ödeyecekler. Kullandıkları hatlarını kapatarak Aycell'e geçenler ise bu vergiden muaf olacaklar.

DEVREDİLEMEYECEK:

Bu sistemden yararlanacaklar ikişer adet faturalı hat alabilecekler. Bu hatları anne, baba, eş ve evlenmemiş çocukları kullanabilecek. Ancak bu hak başka birine devredilemeyecek.

İNDİRİMLİ TARİFE :

Bu hatlarda, Aycell'den Aycell'e, Aycell'den kurum santraline ve kurum santralinden Aycell'e görüşme ücretsiz olacak. Bu abonelerin, grup dışı yapacakları konuşmalar ise indirimli olacak. Bu sistem için aylık sadece 5 milyon lira sabit ücret ödenecek. Sabit ücret her yıl en fazla TÜFE oranında arttırılabilecek. Sözkonusu proje 10 yıl boyunca yürürlükte olacak.