Mesajı Okuyun
Old 05-07-2003, 12:34   #1
Av.Özcan

Varsayılan T.Barolar Birliği Ve Aycell Üzerine...

Değerli Meslektaşlarım...

Belki hepinizin Aycell kampanyaları hakkında bilginiz vardır sanırım.

Aycell, şu anda bazı devlet kurumları ile anlaşmış durumdadır. Örneğin, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma G.Komt.lığı, İçişleri Bakanlığı,Adalet ve Sağlık Bakanlıkları vs...

Şimdi bu Bakanlıklar, imzaladıkları protokoller sayesinde, bünyesinde bulunan çalışanlarına ÜCRETSİZ konuşma imkanı sağlamış durumdalar. Adalet Bakanlığı ile yapılan protokol tabii ki üvey evlat Avukatları kapsamamaktadır.

Örneğin, Emniyet mensubu polis arkadaşlar aylık 5.000.000 TL sabit ücret ödeyerek bu ücretsiz imkandan faydalanmaktadırlar. Her polis Aycell' den 3 adet hat alabilmekte, bunun birisini kendisi diğerini eşi veya nişanlısı veya bir yakını kullanabilmektedir.Kurum bünyesinde yapılan görüşmeler ÜCRETSİZ, diğer bir anlaşmalı kurumu veya herhangi bir Aycell numarasını aradığında ise dakikasına 60.000 TL ücret ödemektedirler.

Yakın zamanda Jandarma G.Komut.lığı' na Aycell tarafından kişi başına 10 adet hat imkanı verilmiş, ancak edindiğim bilgilere göre Emniyet teşkilatı buna itiraz etmiş( çünkü kendilerine 3 hat veriliyor), 10 adet hat imkanı 3 adete indirilmiştir.

Şimdi gelelim en önemli ve bizi ilgilendiren tarafa...Kurumlar böyle imkanı çalışanlarına sağlayabiliyorken ve de böyle cazip bir imkan varken, neden BAROLAR BİRLİĞİ suskun kalmaktadır.? Amacı Avukatların menfaatlerine uygun davranışlar göstermek olan bu birlik böyle bir imkandan haberdar değil mi...? Böyle bir durumun varlığını net ortamına taşıyarak ben üzerime düşen görevi yerine getiriyorum. Şimdi iş biraz da sizlere düşüyor..Barolar Birliği' ni bu duruma kayıtsız kalmaması ve bir protokol de Avukatlar adına kendisi imzalaması için gerekli girişimlerin yapılması gerekiyor.

Hepinizi Barolar Birliği' ni mesajlarla boğmanızı talep ediyorum..Gerçi şimdi bazı arkadaşlar mevcut numaraları bilindiğinden dolayı, buna sıcak bakmayabilirler.Ancak yine o numaraları saklasınlar hatta kullansınlar.Ancak büro masraflarını azaltmak ve anında ve ücretsiz iletişim sağlamak adına bu imkanın zorlanmasını ve elde edilmesini öneriyorum...

Hepinize iyi çalışmalar...