Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 15:54   #17
askeplion

Varsayılan bize göre de böyle

Sınavın kapsamı genişletilerek, mevcut avukatların da sınava girmesi ve branşlaşma teşkil edilmelidir. Aslında toplum bu hususa gayet açık bir halde. Kapıdan giren herkesin "siz bu tür davalara bakıyor musunuz" diye sorması karşısında artık branlaşma olmalıdır.
Vatandaş açısından bakıldığında ise; extrem konularda işin ehlini her zaman bulması mümkün olmamaktadır.
Avukatlar olarak bizlerin bu noktada birşeyler yapması çuvaldızı kendimize batırmamız gerekir. Ben hatır gönül ilişkileri ile gelir getiren banka belediye ve sair işlerin peşkeş çekilmesine isyan etmekteyim. Bu tamamen siyasal bir zeminde oluşmaktadır. Mesleğe yeni başlayacak ve ögrenci stajer arkadaşların bu hususa sahip çıkmaları aslında kendileri avantajınadır. Yaratılan piyasa şartları çok değişmiştir. Ve bu durum ülkenin her tarafında böyledir. meslegin saygınlığı ayaklar altına alınmış ve bunu koruyacak barolar birligi vesair organlar da dahil olmak üzere makam ve mevkiiler siyasi amaçla kullanılmaktadır. Birkaç yıl önce uçak kazası olmuş ve amerikan avukatlarının geleceği medyada yer almış idi. Bu ülkede herşeyin yabancısı ve hele de batılısı revaç görmektedir.
üniversiteye girerken bilseydim tercih yapmazdım diye mazeret ureten arkadaşların, avukatlığın aslında bu şekilde olduğunu bilseydim tercih etmezdim demesi gerekmektedir.
bir çoğu muğlak olan yukarıda düşüncelerimi sayın forum uyelerinin dikkatlerine saygı ile sunar gelecek fikirlere göre de içi dolacak somutlukta örnekler verebilirim.