Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 01:21   #16
yattara06

Alıntı:
Yazan -YOL-
Sınav olacaksa bile hukuk fakültesi öğrencilerini ya da stajer avukatları etkiler mi?Zira ben fakülteyi kazandığımda sınav yoktu şimdi sınavı önüme koyarlarsa haksız bir durum olmaz mı?Kazanılmış hakkın devreye girmesi gerekmez mi?Sınav olduğunu bilsem başka bölüm tercih edebilirdim.Sınavdan çekinmiyorum ancak;önce kontenjan artırıp sonra da eğitim yetersiz diyilip üstünü de sınavı(ki kaybedeceğim yıllar olabilir) koymayı hazmedemiyorum.

Saygılar.

Bana göre hukuk fakültesi öğrencilerinin kazanılmış hakları söz konusu değil. Ancak avukatlık stajını yapmakta olanlar için uygulanmaması gerektiği düşüncesindeyim. Ayrıca henüz bir düzenleme yapılmamış durumda ve iptal kararına rağmen sınav uygulaması getirilmemiş haldedir. Yasama organı bir düzenleme yapana kadar bu konuda bir boşluk söz konusu olacaktır. Avukatlık sınavına karşı olan meclis çoğunluğunun da bu konuda biraz ağır davranacağı kanaatindeyim. Bana göre de tamamen gereksiz bir sınavdır ancak pekte önemsenecek bir konu değil açıkçası. Bir hukuk fakültesi mezununun bu sınavı da geçmekten korkmaması gerekir...