Mesajı Okuyun
Old 24-09-2008, 11:01   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Nazımla, İlhanla ve Ümit Yaşarla aynı cümle içinde bulunmak bile büyük onur. Ama yorumlarınıza katılmıyorum. Şiirimsinin o mısrasını tekrar okuyun lütfen.

O mısranın hemen üstünde " alnı da sana benziyordu" şeklinde bir ifade var. O mısrayla son mısra arasında kelime oyunu yaptım. "Çekip alnından vurdum" da diyebilirdim. Ben ise, meyhanede gördüğüm kadını, çok sevdiğim ve yitirdiğim kadına benzetince kendi aklıma kızıyorum. Neden elimden kaçırdım, diyorum. Aklıma kızıyorum ve vuruyorum.

Yine şöyle de anlaşılabilir, diye düşünüyorum. O kadını görünce, eski sevdiğim aklıma geliyor. Gelince de çok üzülüyorum. Bu nedenle aklımdan uzaklaşması gerekiyor. "Çekip aklımdan attım" diyebilirdim.

Zaten son mısra aklıma gelince, şiirimsiyi buraya yazma cesaretini buldum. İddialı ve üzerinde çalışılmış bir şey değildi. Sayın av-ufuk'un şiirini okuyunca, hemen aklıma gelenleri, yazdım. Son mısradan öncekiler çok bilindik şeyler. Ne bir imge var, ne de özgünlük. Yapılan şakalara katılma çabası diyelim.

Sevgili Şehper, 40 yılda bir şiirimsi yazdık, dövmediğin kaldı. Lütfen gelecek vaad eden şairimsilerin umutlarını örselemeyin.

Sn. Ergin, desenize özetle: "Kadını eleştirecek, vuracak-kıracak düzeyde şairlik yok bende..."

Ama şiir gerçekten etkileyiciydi. Aklından vurulanın Sn Ergin olduğunu kolayca tespit etmiştik zaten.