Mesajı Okuyun
Old 27-03-2008, 15:36   #86
hulyaerken

ben dogu akdeniz üniversitersi hukuk fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim. yazılanları okudum. arkadaslar lutfen suna dıkkat edelım bızler dersi gecmek ıcın para odemıyoruz. bızler aynı devlet unıversıtesınde ögrenım gorenler gıbı okul harcı ödüyoruz. TABI KI VAKIF OLDUGU ICIN DEVLET OKULUNA GORE COK FAZLA ÖDÜYORUZ. sız nasıl bır devlette okul harcı ödüyorsanız bızde ödüyoruz. burada ozel-devlet ayrımı yapacagımıza harcı fazla olan ve olmayan okullar dıye ayrım yaparsanız dogruya daha kolay ulasılabılecegını dusunuyorum. evet bızler öss'de sızlerden daha dusuk bır puan aldık. ama sunu belırtmek ıstıyorum madem hepımız bır sekılde hukuk fakultesınden gectıgımıze gore oyle kolay kolay bu bolumun bıtmeyecegını bılmekte olmamız gerekıyor. hukuk fakultesıne gıren herkes hukuk fakultesını bıtırecek dıye bır kaide yok. zaten mezun olanların yuzdesınden bunu gorebılıyoruz. devletten mezun olan basarılı olacak vakıf basarısız olacak dıye kesın bır ıfadede kullanamazsınız. ben ALI ERTEN, NURİ ERİŞKİN, AYNUR YONGALI, SULTAN UZELTURK, ESIN KONAC, TURKAN SANCAR, MITHAT SANCAR, ZEHREDDİN ARSLAN, HASAN İŞGÜZAR ve bunlar gıbı bır cok bırbırınden degerlı hocalardan ders alıyorsam ve bu hocalar gıttıklerı devlet okulunda da aynı sekılde ders anlatıyor aynı duzeyde sınav yapıyorlar ise aramızdakı fark nerede?
benım bir idare hukukundan bılgımı ölçmeye kalkıyorsunuz pekı istanbul unıversıtesınde aynı hocadan ders alan arkadaslarımızı neden elestıremıyorsunuz.
bilgi cebındekı para değildir.
ben sabahlara kadar ders calısıyorsam, sınavlarda basarılı oluyorsam ve buna ragmen sırf vakıf unıversıtesınde okudugum ıcın bır eleştiriliyorsam
kusura bakmayın arkadaslar ben hakkımı sonuna kadar savunurum ve bu görüştekilerede tepkimi gösteririm.
bır arkadasım tabı kı arabamla gıdecegım cunku param var gıbı bır cumle kullanmıs. bakın bende arabamla okula gıdıp gelıyorum ama arabamı park ettıgım anda o anahtarı cantama koyuyorum. arabayla hava atılmaz. kıme hava atıyorsunkı arkadaslarına mı. bu cok ayıp. araba bır aractır arkadaslar senın daha kolay bıryerlere ulasabılmen ıcın bır ARACTIR.