Mesajı Okuyun
Old 23-03-2024, 02:44   #1
Avukatt2121

Varsayılan Cevap Dilekçesindeki Beyanın İkinci Cevap Dilekçesinde Değiştirilmesi Durumu

Merhaba meslektaşlarım, bir konuda fikrinizi almak istiyorum. Görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim.Mal rejimi tasfiyesi davasında cevap dilekçemde bir taşınmaza ilişkin nasıl alındığı konusunda beyanda bulundum .Dava görülmeye başlandığında ilk beyanımızın doğru olmadığı ispatlanacak büyük ihtimalle, bu sebeple dilekçe hakkım bitmemişken 2. Cevap dilekçemde, müvekkilimin karıştırdığını söyleyerek farklı bir şekilde alındığını belirtmek istiyorum.İkinci belirteceğim alım şekli yüksek ihtimalle bu taşınmazın kişisel mal sayılmasını sağlayacak.(Yerleşik Yargıtay İçtihadı değişmediği sürece)
Sizce bu durum davamızı olumsuz etkiler mi ?
Beyanı değiştirmem mantıksız mı olur?Mahkemede kötü bir intiba bırakır,inandırıcılığımızı kaybederiz diye emin olamamaktayım.Siz olsaydınız nasıl bir yol izlerdiniz?
Not:İlgili taşınmaz boşanma davası açıldıktan 2-3 gün sonra alınmıştı. Belkide boşanma davası sonuçlanıp mal rejimi davası görülmeye başlandığında beyanımız araştırılmaksızın kişisel mal sayılacak.Böyle bir ihtimal de var