Mesajı Okuyun
Old 02-10-2007, 17:30   #245
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Seyda
Sevgili Batur;

Benim de İdare, Ticaret ve Medeni Hukuk'un yarısı duruyor

Ama sınava önceden de girmiş biri olarak bana inanabilirsin, kalan 1 ayda tüm derslerin tekrarını bile yapmak mümkün..

Kalan derslerinden önceliği mutlaka Ceza Hukuku'na vermeni öneririm, çünkü sınavda yaklaşık 24 soru Ceza Hukuku'ndan gelecek.Sonra Borçlar'a başla bence..

Ee çalıştıklarını da noktasına virgülüne kadar biliyorsan sorun yok demektir. Dereceye oynuyorsan tabii onu bilemeyeceğim

Bir de aklımdayken, sınava hazırlanan arkadaşları burdan bir kez daha uyarmak isterim ki, özellikle Tarih dersini lütfen hafife almayın. Alan sorularını zaten birçok kişi 60-65 civarında yapıyor. Geçen sınavda da 'Alan Soruları' Türkiye Ortalaması 67 idi.. Önemli olan Genel Kültür bölümünden fazla soru yapabilmek. Çünkü Genel Kültür ortalaması en fazla 37-38 oluyor. Bunun sonucunda da, 40 ve üstü doğru soru sizi birden bire puanlamada yukarı fırlatıyor.

Hepimize kolay gelsin..

Idare ve Ticaret'e ne diyorsun peki insallah okumasi anlamasi zor degildir... Ben Istanbul Kariyer dershanesine gidiyorum ama simdi yetistirmek icin biraktim dershaneyi de sadece hocalarin sagladigi ders notlarini temin edip eve geliyorum onlardan calisiyorum. Bir de hocalarin tavsiye ettigi kitaplari.

Bir de onlarla vakit kaybetmeyeyim, benim bunca vakit kaybetmemin sebebi diger derslerin ustunde cok fazla durmam ezberledim hepsini themis'te mesela soruyu sor cevabin dahi hangi şıkta oldugunu şıkları sen okumadan soylerim. Tabii testini cozduklerim icin gecerli. Hani hava olmasi acisindan degil sadece heyecanimi paylasmak icin soyluyorum. Ama bir dersin ustunde bu kadar uzun durunca elim ayagim dolaniyor.