Mesajı Okuyun
Old 06-03-2004, 18:55   #3
buketoz

Sayın Bir Dost,
En azından mesajımı okumuşsunuz bunun için teşekkürler
Bu sitede meslektaşlarım olduğu için pek çok anıları olacağını düşünerek bu duyurumu yapmıştım ama hayal kırıklığına uğradım.
Acaba telif hakkı konusunda bir açıklama mı yapmam gerekiyor diye düşünmedim değil Neyse içimde kalmasın ben yine bu açıklamayı yapayım.
"Sayın meslektaşlarım, buraya yazdığınız anılarınız için size her hangi bir telif hakkı ödeyemeyeceğiz. Amacımız ticari bir iş yapmak değil. Zaten bunu yapamayız. Oyunlarımız ücretsiz. Ama mutlaka bize katkıda bulunan meslektaşlarımızın oyunda veya broşürlerde ismi geçecektir."
Ben tek başıma pek çok anı toparladım ama henüz bir oyunu oluşturacak kadar çok değil. Aklımda olan projelerden biri de yurtdışındaki hukuk büroları, hukuk sistemi, avukatlar, toplumun hukuka ve avukata bakış açısı ile Türkiye'deki mevcut durumu karşılaştırmak. Buradan çok komik ve trajik konular çıkabilir diye düşünüyorum.
Avukatlar olarak tiyatro gibi bir sanat dalıyla uğraşmak çok keyifli. Umarım başka barolarda da böyle komisyonlar kurulur.
Keşke bu sitedeki meslektaşlarım ilk oyunumuzu görmüş olsalardı o zaman belki de bu mesajıma pek çok yanıt alabilirdim diye düşünüyorum. Çünkü oyundan sonra herkesin tepkisi şu şekildeydi "Biz bu kadarını beklemiyorduk". Umarım Nisan'dan itibaren oynayacağımız oyunları daha çok meslektaşlarımızın izlemesini sağlayabilir ve bu konuda desteklerini alabiliriz.
Saygılarımla