Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 20:23   #14
Cest la vie

Benim sorunum ise bunun tam tersi.. Uykuya karsi dayaniksizim, ister yetistirmem gereken bir sey olsun(mesela sinava hazirlanmak gibi) ister eglence icin olsun, 24 saat uykusuz duramam, ayakta bile uyurum herhalde. Bu cok kotu birsey cunku yapmam gerekenler ya da yapmak istediklerim icin uyanik oldugum sure bana yetmiyor. Ne kahve ise yariyor ne de baska bir sey...

Hukuk fakultesinin birinci sinifindaydim. 10 ders aliyordum ve zorunlu secmeli ders olan 'hukuk metedolojisi' dersini, okuyacak cok sey yok, cok da onemli degildir diye son ana birakmistim. Ancak sinav gunu calismayi yetistiremedim! Saat 12 gibi artik gozumden uyku akiyor ve hicbirsey anlamiyordum. Biraz daha okumaya ugrastim ancak ise yaramadigini gorunce 'bari uyuyayim biraz, sabah erken uyanip devam ederim' diye dusundum. (Bu arada sinav sabah 09:00daydi ve ben sabah sinavlarindan da, sabah derslerinden de oldu bitti nefret etmisimdir!)

Neyse, sabah 4:00'da zorla uyandim. Once pencereyi actim, soguk hava girsin ayikayim diye. Yatagimi duzelttim, cazip gelip icine geri girmeyeyim diye. Gittim kendime koyu bir kahve yaptim. Elimde kahve, oturdum calismaya.

Bir uyandim ki saat 7:00!!! Elimde kahve, oturdugum yerde uyuyakalmisim ve her yerim tutulmus!!! Calisamadigim gibi, yatagimda dogru durust uyusam uykumu tam alip, sirt-boyun agrisi cekmeden sinava saglikli gitme imkanini da kaybettim!

Neyse ki kahveyi dokmemisim ustume. Ama hayatim boyunca aldigim en dusuk notu bu dersten almistim. Finalde kurtaracagim diye neler cektim sonra...

O yuzden ben de diyorum ki, keske bir yolu olsa istedigin zaman uykunu kontrol altina alabilmenin!