Mesajı Okuyun
Old 16-04-2010, 16:13   #60
deno

Varsayılan Hukuk

Merhaba,
Benimde okulum Şubatta bitiyor ve kafam çok karışık. 2 yıldır (şu anda 2.hukuk bürom) çalışıyorum. Yanında çalıştığım ilk avukat Nuran Hanım gerçekten bir insanın karşılaşabileceği nadir insanlardan biriydi. Bir çok şey öğrendim, özellikle de dilekçe yazmak konusunda. Daha sonrasında gittiğim iş görüşmelerinde meslaktaşımız olan çok enterasan avukatlarla tanıştım.
Sadece icra yapan bir büroda hiç çalışmadım, bana çok bir katkısı olacağını da düşünmüyorum. Bir çok büro icra işleri için Adalet Yüksek Okulundan mezun arkadaşlarımızla çalışmaktadır ve bence de uygunu budur. Hatta Avrupa ülkelerindeki uygulama da bu yöndedir.
Okuldan mezun arkadaşlarım var ve kimileri bir kaç yıldır icra bürolarında çalışmaktalar ve sadece icra işi yapmaktalar. Hatta kimilerinin patronu icra dışındaki hukuk dava dosyalarını avukatlara göstermemek gibi özelliklere sahiplermiş. Herneyse bu arkadaşlarımın yaşadıkları hayata, kazandıkları paraya ve iş için harcadıkları enerjiye bakınca burda varolmaya çalışmaktan ürküyorum.
Bugün pesimist olduğum günlerden biri