Mesajı Okuyun
Old 25-03-2010, 12:39   #23
avgubse

Avukat Mustafa beyin karşılaştığı bir diğer sorun(avukatın kendisini arayıp sen avukat değil stajersin seni şikayet edeceğim.meslesi) mesleğe ilk başladığım yıllarda benimde başıma gelmişti.Ben takip açmıştım ve borçlu vekili beni arayıp borcun ertelendiği konusunda alacaklı ile borçlu asilin anlaştığını ve beni böyle bir takipten dolayı SAVCILIĞA! şikayet edeceğini söylemişti.Bende böyle bir anlşamanın sözkonusu olmadığını varsa dosyaya sunup itiraz edebileceklerini daha da olmadı beni savcılığa şikayet edebileceğini söylemiştim..Maalesef özellikle yaşça büyük avukatlar genç avukatlara zaman zaman böyle psikolojik baskı uygulamaya çalışıyorlar.yine çok küçük bir şehirde avukatlık yapan arkadaşımı İstanbuldan bir avukat bir dava dosyası ile ilgili bilgi almak için arıyor ve arkadaşım iyiniyetli olarak dosyanın gidişatı ile ilgili bilgi veriyor konuşma esnasında "siz ne bilirsiniz ki , bak sen onu da mı biliyorsun "gibi sözler sarfediyor arayan avukat sonra arkadaşımdan gereken cevabı alıp bir daha arayamıyor..Kendi aramızda bu tür olaylar yaşanmasının çok acı olduğunu düşünüyorum.mesleğin gerektirdiği saygıyı yaşatmalıyız.Bu anlamda bu tür olayların irdelenmesi gerektiğini düşünmüyorum.Av.sehere katılıyor ve mustafa beyi destekliyorum.